Radiofrekwencja mikroigłowa
Radiofrekwencja mikroigłowa RF – lifting bez skalpela.
To innowacyjna metoda, która łączy dwie niezwykle skuteczne technologie stosowane w medycynie estetycznej. Radiofrekwencja w połączeniu mikronakłuwaniem prowadzi do zdecydowanej poprawy jakości i napięcia skóry, eliminacji zmarszczek i blizn, również zanikowych, potrądzikowych, a także likwidacji rozstępów i wiotkiej skóry na całym ciele. Zabieg RF mikroigłowej silnie stymuluje procesy naprawcze skóry i pozwala uzyskać efekt wielokrotnie lepszy, niż te dwie metody stosowane osobno. Metoda ta wyróżnia się niezwykle szerokim spektrum zastosowania. RF mikroigłowa polecana jest zarówno do zabiegów w obrębie twarzy, jak i ciała. Silne pobudzenie fibroblastów prowadzi do syntezy nowych, młodych włókien kolagenu, a w efekcie poprawy jędrności i elastyczności skóry. Działa stymulująco zarówno na naskórek, jak i na głębokie warstwy skóry.
Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej ma zastosowanie wszędzie tam, gdzie skóra wymaga odmłodzenia poprawy napięcia, silnego ujędrnienia lub likwidacji problemów takich jak blizny czy rozstępy.
Radiofrekwencja mikroigłowa wykonywana jest przy użyciu wymiennych (jednorazowych dla każdego klienta) kartridży z pozłacanymi igłami o regulowanej długości: od 0,5 mm, do 3,5 mm.
Niewielka głowica w czasie zabiegu wpływa na
zwiększenie produkcji kolagenu oraz elastyny. Dochodzi w tym czasie również do uszkodzenia termicznego skóry. Dzięki podwyższeniu temperatury wybranych obszarów na ciele oraz zastosowania nakłuwania powstają nowe tkanki, które wyróżniają się właściwą budową. Radiofrekwencja mikroigłowa wykorzystuje w swoim działaniu frakcyjną głowicę i fale radiowe, co sprawia, że
skutecznie poprawia jędrność skóry, jej koloryt oraz niweluje wszelkie patologiczne zmiany. Równomierne impulsy trafiają do głębokich warstw skóry. A mikro-nakłucia mechaniczne, dodatkowo potęgują efekt. Z zabiegu mogą korzystać zarówno kobiety jak i mężczyźni bez względu na wiek.
Radiofrekwencja mikroigłowa RF – kiedy zobaczę efekty?
Pierwsze efekty radiofrekwencji mikroigłowej są widoczne bezpośrednio po zabiegu – poprawa elastyczności, napięcia i kolorytu skóry. Natomiast ostateczny rezultat jest widoczny w ciągu 1-2 miesięcy od wykonania serii zabiegów. Intensywna przebudowa struktury skóry i odmłodzenie włókien kolagenowych jest procesem dość czasochłonnym, jednak dającym długofalowe rezultaty poprawy gęstości i jędrności skóry. Efekty zabiegu RF mikroigłowej są długotrwałe i utrzymują się przez okres nawet 2 lat.
Wskazania do wykonania zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej RF:
- blizny potrądzikowe
- blizny zanikowe
- rozstępy na skórze
- zmarszczki i bruzdy
- wiotkość skóry
- utrata elastyczności skóry
- objawy starzenia się skóry
- rozszerzone pory skóry
- zmniejszenie elastyczności
- utrata sprężystości skóry
- cienie pod oczami
- brak jędrności skóry
- przebarwienia cery
- nadmierne pocenie – nadpotliwość
Efekty zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej:
- niweluje skutki starzenia się skóry
- przywraca elastyczność i poprawia napięcie skóry
- redukuje wiotkość skóry
- ujędrnia skórę twarzy i ciała
- usuwa rozstępy
- zmniejsza rozszerzone pory
- intensywnie ujędrnia
- redukuje i wygładza zmarszczki i bruzdy
- zapewnia młodszy wygląd twarzy
- redukuje blizny
- poprawia gęstość skóry
- likwiduje cienie i worki pod oczami
- rozjaśnienia przebarwień
- zmniejsza nadmierną potliwość
- zapewnia lifting twarzy, szyi, dekoltu,
- ogólnie poprawia kondycję skóry,
- likwiduje nadpotliwość
Czas trwania zabiegu
Zabieg trwa ok. 40 minut do 1,5 godziny zależnie od wielkości powierzchni zabiegowej. Zabieg poprzedzony jest znieczuleniem.
Częstotliwość zabiegów
Ilość zabiegów zależy od indywidualnej diagnozy wykonującego zabiegi, od wieku i kondycji skóry pacjenta oraz od rodzaju problemu, ale z reguły zalecana jest seria 3-6 zabiegów wykonywanych w odstępach 1 miesiąca. Po tej serii można robić jeden zabieg (tzw. 'przypominający’) raz na kwartał lub co pół roku w celu odświeżenia i utrzymania efektów.
Efekty zabiegów radiofrekwencji mikroigłowej mogą utrzymywać się od kilku miesięcy do nawet kilku lat, w zależności od indywidualnych cech skóry pacjenta, wieku oraz stylu życia.