Array ( [0] => crawl ) : Kosmetologia estetyczna Łódź Milena Dziekońska zabiegi medycyna estetyczna Łódź Widzew

Henna pudrowa

Nowej generacji zabieg koloryzacji i stylizacji brwi pozwala na uwydatnienie piękna naturalnych brwi poprzez wykonanie tatuażu na skórze. Trwałość metody powoduje, że jest to obecnie najlepszy sposób na poprawę wyglądu brwi. Na skórze utrzymuje się do 2 tygodni, a na włoskach do 5 tygodni.

Zabieg stylizacji brwi henną pudrową trwa około 1 – 1,5 godziny.

Brow Henna jest dostępna w wielu kolorach blondu, brązu, grafitu. Dostępne są zarówno odcienie ciepłe, chłodne, jak i ich zmieszane wersje.


Przebieg zabiegu:

  • demakijaż brwi
  • delikatny peeling brwi
  • nałożenie szamponu odtłuszczającego
  • geometria brwi, czyli zaznaczanie idealnego kształtu brwi specjalną nicią oraz ich pomiar
  • nałożenie henny na około 20-25 minut
  • zmywanie i regulacja brwi
  • nałożenie pielęgnacyjnej oliwki


Skład henny pudrowej

Henna pudrowa powstaje z naturalnych składników, które wpływają bardzo pozytywnie na jakość i kondycję brwi. Jej głównym składnikiem jest roślina, jaką jest lawsonia.

W składzie można znaleźć również proszek indigo, który pogłębia odcień henny. Agrest indyjski, czyli ekstrakt amla jest źródłem ważnych kwasów tłuszczowych, wzmacnia mieszki włosowe i poprawia ich wygląd. Zapobiega przedwczesnemu siwieniu, dzięki zawartości witaminy C. Wysoka zawartość żelaza i kreatyny sprawia, że wzrost włosów jest znacznie bardziej intensywny.

Na uwagę zasługuje również Shikakai, czyli składnik, który nadaje włoskom połysk, miękkość. Brwi pokrywane są delikatną warstwą, która pogrubia je i wzmacnia. Henna pudrowa zawiera także D-Pantenol, witaminę E i przeciwutleniacze.


(zdjęcie henny pudrowej)