Array ( [0] => crawl ) : Kosmetologia estetyczna Łódź Milena Dziekońska zabiegi medycyna estetyczna Łódź Widzew

Wypełnianie zmarszczek

wypełnianie zmarszczek Łódź kwas hialuronowy kosmetolog

Najpopularniejszą substancją obecnie stosowaną do wypełniania zmarszczek i bruzd jest usieciowany kwas hialuronowy. Młoda skóra jest bogata w kwas hialuronowy, jednak z wiekiem obecność i działanie kwasu hialuronowego w skórze ulega degradacji, co objawia się widocznymi zmianami, takimi jak zmarszczki, bruzdy, fałdy oraz zniekształcenie konturów twarzy. W celu zatrzymania i odwrócenia tego procesu wstrzykuje się do skóry tzw. wypełniacze, czyli usieciowany kwas hialuronowy.
Kwas hialuronowy, zapewnia kompleksowe wypełnianie zmarszczek - to rozwiązanie stosowane zarówno w celu korekcji drobnych, jak i głębokich zmarszczek, bruzd i fałdów. Wypełnianie następuje poprzez iniekcje na odpowiedniej głębokości skóry, a cząsteczki żelu dopasowane są do struktury tkanki danej warstwy skóry. Zapewnia to poprawę objętości i jędrności skóry poprzez odpowiednie podnoszenie zwiotczałych tkanek. Takie wypełnianie zmarszczek likwiduje większość widocznych objawów starzenia. Sam zabieg jest stosunkowo szybki, a efekt widoczny natychmiast, jednak bezpośrednio po zabiegu skóra może być nieco zaczerwieniona i obrzęknięta.

Przebieg zabiegu:
Przed zabiegiem daję do wypełnienia kartę pacjenta, aby wykluczyć wszystkie przeciwwskazania. Skóra zostanie przygotowana poprzez oczyszczenie z resztek makijażu i odkażona. Następnie nakładam znieczulenie (maść z lidokainą) dzięki temu zabieg jest prawie bezbolesny.
 
Zabieg trwa zwykle 50-60 minut, ponieważ samo znieczulenie zajmuje 20-30 minut. Dla większego komfortu zazwyczaj do wolumetrii twarzy używana jest kaniula. W trakcie zabiegu wolumetrii twarzy występuje niezbyt dokuczliwe uczucie „rozpierania”. Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona, obrzęknięta, nadwrażliwa, a nawet bolesna w miejscu wkłucia. Objawy te znikają przeważnie w ciągu kilku – kilkunastu godzin, okazjonalnie mogą utrzymywać się do 2-3 dni. Mogą pojawić się tzw. wynaczynienia krwi, czyli siniaki i krwiaki, które będą się stopniowo wchłaniać. Z uwagi na wkłucia i właściwości kwasu hialuronowego zalecam: – unikanie dotykania, uciskania i masowania miejsc iniekcji, – unikanie sauny i innych zabiegów rozgrzewających oraz silnego nasłonecznienia przez kilka dni po.

fekty utrzymują się od 12 do 18 miesięcy. Bezpośrednio po zabiegu pacjent może wrócić do normalnego życia. Po tym czasie kwas hialuronowy ulega naturalnemu wchłonięciu (biodegradacji).

Okres utrzymywania się kwasu zależy głównie od rodzaju skóry, miejsca iniekcji, ilości wstrzykniętego preparatu, a także jakości i stylu życia.

Obszary poddawane zabiegowi:
  • Brudy nosowo-wargowe
  • Zmarszczki palacza (nad ustami)
  • Linie marionetki
  • Poziome zmarszczki czoła
  • Lwia zmarszczka