Array ( [0] => eBot ) : Kosmetologia estetyczna Łódź Milena Dziekońska zabiegi medycyna estetyczna Łódź Widzew

Osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe - PRP to preparat, który jest pozyskiwany z krwi pacjenta, a stężenie płytek krwi jest w nim większe w porównaniu do naturalnego, fizjologicznego osocza. Taka terapia jest już od wielu lat z sukcesami stosowana nie tylko w medycynie estetycznej, ale i stomatologii, chirurgii rekonstrukcyjnej czy ortopedii. Osocze bogatopłytkowe wykorzystuje się w celu przyspieszenia gojenia się ran, wygładzania blizn, regeneracji tkanek przyzębia i odbudowy tkanki kostnej. Pozwala ono również na zmniejszenie widoczności oznak starzenia się skóry.

Jak wygląda terapia osoczem bogatopłytkowym?
Zabieg rozpoczyna się od pobrania niewielkiej ilości krwi od pacjenta, ok. 6 – 60 ml. Trafia ona do specjalnych probówek, które następnie umieszcza się w urządzeniu umożliwiającym jej odwirowanie. Dochodzi wtedy do oddzielenia leukocytów i erytrocytów od osocza z płytkami krwi. W ten sposób uzyskuje się preparat nazywany osoczem bogatopłytkowym, który później wstrzykuje się w skórę pacjenta. Robi się to liniowo, wzdłuż wybranej fałdy czy zmarszczki lub poprzez zastosowanie klasycznej techniki mezoterapii.
Osocze bogatopłytkowe pobudza macierzyste komórki do namnażania, a ponadto pobudza fibroblasty, aby wytwarzały nowy kolagen. To pozwala na regenerację i rewitalizację skóry. Zabieg jest w pełni bezpieczny. Wstrzykiwany w skórę preparat jest naturalny, gdyż uzyskuje się go z krwi pacjenta, co eliminuje ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych. Co prawda tuż po podaniu osocza bogatopłytkowego na skórze może pojawić się zaczerwienienie, delikatny obrzęk i bolesność, ale jest to charakterystyczna reakcja organizmu na zastosowany zastrzyk. Objawy te szybko ustępują. Przed wstrzyknięciem preparatu na skórę nakładana jest maść znieczulająca mająca na celu zminimalizowanie odczuwania dyskomfortu.

Jakie efekty zapewnia osocze bogatopłytkowe?
Dla osiągnięcia optymalnych efektów należy wykonać serię 3-5 zabiegów, w częstotliwości co 2-4 tygodnie. Początkowe efekty widoczne są po około 2 tygodniach od pierwszego zabiegu. Stymulacja i przebudowa skóry trwa jeszcze kilka miesięcy. Zabieg pozwala na rewitalizację i ujednolicenie kolorytu skóry, ponadto poprawia jej elastyczność, gęstość oraz napięcie. Zmarszczki są wygładzone, a tym samym mniej widoczne, w efekcie czego pacjenci mogą cieszyć się młodszym i bardziej promiennym wyglądem. Terapia osoczem bogatopłytkowym umożliwia też przebudowę włókien kolagenowych i poprawę ukrwienia skóry.

Wskazania:
Terapia osoczem bogatopłytkowym jest polecana osobom chcącym pozbyć się takich problemów jak:
  • zmarszczki i nieestetyczne fałdy,
  • zmęczona, wysuszona, wiotka i pozbawiona blasku skóra,
  • niejednolity odcień cery,
  • widoczne blizny, np. potrądzikowe,
  • łysienie