Array ( [0] => crawl ) : Kosmetologia estetyczna Łódź Milena Dziekońska zabiegi medycyna estetyczna Łódź Widzew

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa jest jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Polega na dostarczaniu do skóry właściwej kwasu hialuronowego oraz substancji odżywczych, takich jak witaminy, aminokwasy, mikroelementy czy peptydy biomimetyczne. Odbywa się to za pomocą iniekcji, czyli przy użyciu strzykawki i igły. Dzięki temu składniki aktywne stosowanych preparatów podawane są od razu bezpośrednio do miejsc, które tego potrzebują.

Pokonanie bariery naskórkowej poprzez iniekcję pozwala na uzyskanie szybkich efektów rewitalizacyjnych. Składniki aktywne mają możliwość szybkiego działania, ponieważ wstrzykiwane są bezpośrednio do skóry właściwej, co zapewnia ich optymalną dostępność i stężenie.

Zabiegi mezoterapii igłowej stosowane w biorewitalizacji skóry wykorzystują dwa różne mechanizmy działania. Pierwszym z nich jest działanie substancji wstrzykiwanych w skórę. Drugim – efekt ogniskowego gojenia się skóry i jej samoregeneracji po licznych nakłuciach, do których dochodzi w trakcie zabiegu.
 

Preparaty których używam to: Aquashine BTX, Filorga NCTF, Cytocare, Neuvia Hydro Deluxe

Przed zabiegiem stosuje się maść znieczulającą w celu zwiększenia komfortu zabiegowego. Następnie po diagnozie skóry kosmetolog dobiera koktajl do mezoterapii igłowej dobrany do potrzeb skóry. Koktajl wstrzykiwany jest cienką igłą do skóry na głębokość około 2–3 mm, za pomocą mikro nakłuć w odstępach 5–10 mm.

Zabieg można wykonywać również w okresie letnim, jeśli skóra będzie odpowiednio chroniona przed promieniowaniem słonecznym.

Rekomendowana ilość zabiegów: 4 – 6 w odstępach co 2 - 4 tygodnie. Dla podtrzymania efektów warto również wykonywać zabiegi ‘przypominające’ (utrwalające efekty) kilka razy w roku zależnie od potrzeb i kondycji skóry.