Array ( [0] => crawl ) : Kosmetologia estetyczna Łódź Milena Dziekońska

Karboksyterapia

ODMŁADZANIE
Odmładzającym zabiegom karboksyterapii można poddawać każdą część ciała, jednak najczęściej wykonuje się je na skórę twarzy, okolic oczu, szyi, dekoltu i dłoni. Karboksyterapia skutecznie wspomaga procesy zwiększania ilości kolagenu i elastyny w skórze, jak również przyczynia się do rozbudowy naczyń krwionośnych. Dzięki takim właściwościom, w krótkim czasie osiągamy spektakularne efekty.
Zabieg ten polega na śródskórnym lub podskórnym wstrzykiwaniu małych dawek dwutlenku węgla (CO2), który dociera do wybranych tkanek w organizmie. W efekcie, naczynia krwionośne rozszerzają się, a proces tworzenia sieci nowy naczyń krwionośnych (tzw. neowaskularyzacja) ulega przyspieszeniu. Ponadto w wyniku działania CO2, zwiększa się przepływ krwi, która odpowiada m.in. za transport tlenu i substancji odżywczych w ciele człowieka.
 
REDUKCJA TŁUSZCZU I USUWANIE CELLULITU
Zabieg można wykonać w obszarach: brzuch, pośladki, uda, łydki. Komórki tłuszczowe w organizmie człowieka są bardzo podatne na działanie dwutlenku węgla. W wyniku kuracji, wprowadzony gaz zmienia się w kwas węglowy, który skutecznie rozbija komórki tłuszczowe. Jego działanie wpływa również na wzrost ukrwienia, co w następstwie prowadzi do wzmożonego drenażu limfatycznego, poprawy procesów metabolicznych oraz wydalania zbędnego tłuszczu. W wyniku tych procesów komórki skóry są odbudowywane, a stymulacja syntezy kolagenu powoduje wygładzenie powierzchni skóry i zniwelowanie tzw. „skórki pomarańczowej”, czyli cellulitu.

WYPADANIE WŁOSÓW
Podczas zabiegów karboksyterapii pobudzone zostaje mikro i makro krążenie, a krew wraz z tlenem płynie w miejsce, do którego jest podawany dwutlenek węgla. Następuje dotlenienie i odżywienie skóry głowy. Zmienia się także pH skóry. Spada do poziomu, w którym komórki zaczynają się regenerować i wytwarzać kolagen. Powstają nowe, zdrowe naczynia, które odżywiają mieszki włosowe. Na wypadanie włosów rekomendujemy połączenie karboksyterapii z mezoterapią igłową skóry głowy w celu uzupełnienia witamin lub minerałów. Podczas trwania zabiegu, Klient może odczuwać niewielki dyskomfort związany z procesem wprowadzania dwutlenku węgla, jednakże jest to wrażenie chwilowe, które ustępuje po kilku minutach. Obszar poddany zabiegowi może być lekko uwypuklony. Objaw ten jednak szybko znika. Jakiś czas po zabiegu może utrzymywać się lekkie zaczerwienienie, zasinienia i obrzęk. Bolesność zabiegu jest bardzo zmienna, dla większości pacjentów karboksyterapia jest zabiegiem mało bolesnym. Zabieg nie wyłącza z codziennej aktywności i od razu po nim można powrócić do pracy i codziennych zajęć.

Rekomendowana ilość zabiegów:
6 – 12 zabiegów, w odstępach 1 – 2 tygodniowych.