Array ( [0] => eBot ) : Kosmetologia estetyczna Łódź Milena Dziekońska zabiegi medycyna estetyczna Łódź Widzew

Peelingi chemiczne

Peeling (lub inaczej: eksfoliacja) to zabieg, który polega na złuszczania naskórka. Złuszczanie może być mniej lub bardziej głębokie, czyli może odbywać się na różnych poziomach naskórka. Głębokość złuszczania zależy od rodzaju zastosowanego preparatu i intensywności zabiegu.

Peeling medyczny polega na aplikacji odpowiednich substancji chemicznych na powierzchnię skóry. Powoduje to złuszczanie naskórka i usunięcie jego zewnętrznej warstwy. Podczas zabiegu odczuwa się lekkie pieczenie i szczypanie. Następnie następuje neutralizacja kwasów specjalnym preparatem. Na zakończenie zabiegu nakładana jest maska łagodząca.
 
Po zabiegu skóra jest napięta, uzyskujemy efekt liftingu. Zwykle po 1-2 dniach rozpoczyna się właściwe złuszczanie naskórka. Przy peelingach powierzchownych przebiega ono niemal niezauważalnie, ale przy tych głębszych skóra może być zaczerwieniona i podrażniona nawet przez kilka dni oraz łuszczyć się i schodzić płatami.
 
Jeżeli po zabiegu trzeba wrócić do pracy - odpowiednie będą łagodniejsze peelingi, ale wykonywane wielokrotnie. Jeżeli natomiast można zrobić sobie przerwę w pracy, warto zdecydować się na mocniejszy peeling z większym złuszczaniem.
 
Peelingi stosowane są powszechnie w leczeniu skóry łojotokowej, trądzikowej i ze zmianami potrądzikowymi, takimi jak blizny, przebarwienia i zaburzenia rogowacenia. Służą także, przy odpowiednio dobranych preparatach i parametrach zabiegu, poprawie stanu i wyglądu skóry, regeneracji skóry starzejącej się, zwiększeniu jej elastyczności, jędrności i napięcia oraz spłyceniu drobnych zmarszczek. Bardzo często wykorzystuje się je także do usuwania efektów fotostarzenia się, przebarwień i poprawy stanu skóry, która ma tendencję do przesuszania się.
 
Peelingi działają wielokierunkowo – profilaktycznie i leczniczo. Można je stosować w każdym wieku, niezależnie od rodzaju cery - nawet przy skórze wrażliwej i delikatnej.
 

W zależności od składu peelingu wywiera on działanie lecznicze:

  • przeciwzapalne, oczyszczające, przyspieszające gojenie się wykwitów i zwiększające odporność skóry: trądzik, trądzik różowaty
  • rozjaśniające: melasma, przebarwienia
  • odmładzające: starzenie, fotostarzenie, zmniejszenie głębokości zmarszczek
  • rozjaśniające cienie pod oczami
  • zmniejszające widoczności rozstępów, blizn, blizn potrądzikowych
  • nawilżające i ujędrniające
  • oczyszczające


Rekomendowana ilość zabiegów: 4 – 8, powtarzanych w odstępach co 1 – 2 tygodnie