Array ( [0] => crawl ) : Kosmetologia estetyczna Łódź Milena Dziekońska zabiegi medycyna estetyczna Łódź Widzew

Mezoterapia mikroigłowa

Mezoterapia mikroigłowa polega na kontrolowanym uszkodzeniu skóry, poprzez nakłucia specjalnie do tego wyprodukowanym urządzeniem zakończonym sterylnymi kartridżami z igłami, które gęsto nakłuwają skórę na głębokość od 0,25 mm do nawet 3.0 mm.
Zabieg polega na kontrolowanym nakłuwaniu skóry na różną głębokość, w zależności od efektu jaki chcemy uzyskać. Nakłucia powodują pobudzenie fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny, pobudzają skórę do odnowy, powoduje jej zagęszczenie dzięki czemu jest to idealny zabieg na blizny pourazowe czy wiotkość skóry. To jest też główne działanie zabiegu.
Zabiegowi towarzyszy lekkie krwawienie dzięki czemu krew wydostająca się z małych ran spowodowanych nakłuciem, aktywują się płytki krwi i dochodzi do regeneracji skóry. Zabieg ten poprawia też wchłanianie składników aktywnych aplikowanych podczas zabiegu, przez mikro-kanaliki w skórze, preparat witaminowy wchłania się do głębszych warstw skóry, omijając barierę ochronną naskórka.
Do mezoterapii mikroigłowej wykorzystujemy specjalnie do tego stworzone preparaty, które dobierane są w zależności od pożądanego efektu.
 
Zabieg może być przeprowadzany praktycznie na każdej okolicy: na twarzy (łącznie z powiekami), szyi, dekolcie, ramionach, grzbietach dłoni, brzuchu, pośladkach i udach.
Mezoterapia mikroigłowa może być stosowana przy każdym typie skóry, również wtedy, gdy skóra jest bardzo cienka i delikatna. 
Mezoterapia mikroigłowa prowokuje skórę do intensywnej przebudowy. Kontrolowany stan zapalny wywołuje dość intensywne, ale bezbolesne zaczerwienienie i delikatne opuchnięcie skóry. Jest to naturalny proces i ustępuje całkowicie w ciągu 1-3 dni.

EFEKTY:

  • Wykonanie serii zabiegów pozwala na uzyskanie poprawy strukturalnej i funkcjonalnej skóry. Rezultatem jest m.in. pogrubienie naskórka i poprawa jego funkcji oraz zwiększenie napięcia i elastyczności skóry.
  • Zabiegi powodują ujędrnienie skóry, zniwelowanie blizn potrądzikowych, redukcję drobnych zmarszczek i przebarwień. Pogrubienie skóry i naskórka pozwala nie tylko zredukować istniejące zmarszczki, ale również spowodować zmniejszenie widoczności rozszerzonych naczynek. To samo dotyczy również okolicy oczu. Skóra odzyskuje młody i zdrowy wygląd.

Rekomendowana ilość zabiegów: 4 - 8 powtarzanych w odstępach co 3 - 4 tygodnie.