Modelowanie ust

Jedną z najpopularniejszych obecnie metod poprawiania wyglądu stało się modelowanie ust – poprawianie ich konturu, powiększanie objętości. Zabieg może być wykonywany bez względu na wiek pacjenta. U młodych kobiet, a także mężczyzn, korekta dotyczy przeważnie zbyt mało wykształconej wargi górnej lub dolnej. W późniejszym wieku dokonujemy głównie korekty konturu warg i zmian wynikających z postępującego procesu starzenia się ust związanego z odwodnieniem czerwieni wargowej. Usta są lepiej nawilżone, odzyskują kolor i młodzieńczą jędrność. Powiększenie objętości ust
powoduje, że znikają małe i większe zmarszczki dookoła ust, co daje ogólny efekt odmłodzenia. Ponieważ okolice ust są bardzo wrażliwe, nakładam krem znieczulający ok. 40 min przed zabiegiem.
Po zabiegu implant jest niewyczuwalny i daje uczucie naturalnie powiększonych ust. Efekty mogą się utrzymywać od 6 do 12 miesięcy. Zabieg modelowania ust nie wymaga specjalnych przygotowań. Jest to jeden z zabiegów, które można wykonać w przerwie na lunch.

Nie należy zażywać aspiryny i stosować leków przeciwzapalnych na około 3 dni przed zabiegiem. W dniu zabiegu powinno się unikać intensywnego nagrzewania ciała (sauna, solarium, promienie słoneczne) oraz intensywnego wysiłku fizycznego. Bezpośrednio przed zabiegiem należy zmyć makijaż z ust.

Preparat kwasu hialuronowego jest wstrzykiwany przez kosmetologa w skórę właściwą przy pomocy ampułko-strzykawki i bardzo cienkiej igły. Przez kilka godzin po zabiegu powinno się unikać nadmiernej ekspresji w obrębie ust, jak również dotykania i masowania miejsc iniekcji. Przez około 3 dni należy unikać nadmiernego narażenia na promienie słoneczne oraz ciepło(solarium, promienie słoneczne, sauna).

Wszystkie te zalecenia mają na celu uzyskanie jak najlepszego efektu.

Przeciwwskazania oraz działania niepożądane
• Kobiety w ciąży i karmiące piersią
• Miejsca z problemami skórnymi typu zapalnego i/lub infekcje (trądzik, opryszczka…)
• Skłonności do blizn przerostowych (keloidów), choroby układu immunologicznego, immunoterapia, nadwrażliwość na kwas hialuronowy
• Po zastrzyku mogą wystąpić reakcje zapalne tj. obrzęk, zaczerwienienie, rumień. Może też pojawić się krwiaczek. Wszystkie te objawy ustępują samoistnie w ciągu kilku dni.

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.